-
               
  v   Yazılar
  v   İlanlar
  v   Künye
Ar�ivde Haber Ara

 Ar�ivde Haber Ara:

 
OKUL ÖNÜNDE FECİ KAZA!
  Haberler || Görüntülü Haber
   OKUL ÖNÜNDE FECİ KAZA!


OKUL ÖNÜNDE FECİ KAZA!

     Bilecik Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerine araç çarptı. Kazada öğrencinin birisinin bacağı kırılırken diğeri kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Ucuz atlatılan kaza, Atatürk İlköğretim Okulu ve Edebali İlköğretim Okulu öğrencilerinin her gün ölümle dans ettiğini birkez daha ortaya koydu. Şimdi cevabı aranan soru ise şu: “Bu sorunun çözümü için kaç öğrencinin ölmesi gerekiyor?” 
     Bilecik Atatürk İlköğretim okulu ve Edebali İlköğretim Okulu şehrin en işlek yerinde kaldılar. Binlerce öğrenci, her gün yüzlerce aracın ortasında, adeta ölümle dansederek okullarına gidip geliyorlar. Öğrenciler ve velileri durumdan endişeli ama senelerdir ne Milli Eğitim Müdürlüğü ne de Okul Müdürlükleri kılını bile kıpırdatmıyor. Akıllardaki soru ise “Buralara çözüm bulunması için kaç öğrencinin ölmesi gerekiyor?”. Kamuoyu, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Müdürlüklerinden bu sorunun cevabını bekliyor.
     Nitekim, dün öğle tatilinin ardından Atatürk İlköğretim okulu’na giden 2 öğrenciye araç çarptı. Öğrencilerden birisinin bacağı kırılırken diğeri ise kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Bu acı kaza ucuz atlatıldı ama okul giriş çıkışlarındaki sorunu birkez daha gündeme getirdi.
     ÇÖZÜM NE?
     Bu iki okulun giriş çıkışları adeta can pazarına dönüyor. Öğrenciler ölümle dansediyor. Bu sorunun 2 çözümü var. Birincisi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın genelgesinin uygulayarak bu okulların yerini özel sektöre satıp karşılığında daha modern bir okul yaptırmak, yada bu okulların giriş çıkışında bulunan Tevfikbey Caddesi ve Alirıza Özkay Caddesini trafiğe kapamak. Aksi taktirde bu tür acı olaylar yaşanmaya devam eder ve olası bir felaketin altında da Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul Müdürleri kalır.

Bilecik'teki SON DAKİKA gelişmelerini öğrenmek için 

BU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Gmail WhatsApp


[ Ekleyen  (bilecik) | 15.03.2011 09:42:02 ]
            Oy : 8-Puan : 39Son 5 Yorum

Ekleyen: Misafir
bu olay edebali ile ilgisi nedir?
Tarih : 18.03.2011 14:09:56

Ekleyen: bgunes11@hotmail.com
sayın misafir siz nereden biliyorsunuz aras kargonun hızlı kullandığını hergün bu aracı takipmi ediyorsunuz olayı bilip bilmeden yorum yapmayınız ve abartmayınız ikincisi olay esnasında siz ordamıydınız.......
Tarih : 17.03.2011 08:31:36

Ekleyen: Misafir
ARKADAŞLAR BU ARACA DİKKATLİ BAKIN ARAS KARGO ŞEHİR İÇİN DE ÇOK HIZLI ARAÇ KULLANIYORLAR.YAZIK.SANKİ YAVAŞ GİTSELER NE OLUR YOK EFENDİM HIZLI YAPACAK İŞ BİTECEK BEYLER RAHAT EDEK SONUÇ BU HIZ YAPMASIN DİYE ŞEHİR İÇİNE SET KOYMAK GEREKLİ BENCE HALKBANK IN ÖNÜN DE VAR.SIK SIK KOY MAK.YERİN DE OLUR.ŞEHİR İÇİ RALLİ YERİ DEĞİL BEYLER.
Tarih : 16.03.2011 20:23:59

Ekleyen: Misafir11
bütün okulları bir çevrede toplanması gerekir sadece bu okullarmı tehlikeli tabiki hayır endüstri meslek lisesi egl falan ticaret meslek hepsi tehlikeli bencee toplu bir yere okul yapılması lazım sizce

Tarih : 16.03.2011 16:19:55

Ekleyen: Misafir
    Bilecikte Eğitim problemini çözmek çok basit çözmek istyene tabiki.Her şeyden önce doğru bir planlama ile Atatürk İlköğretim okulu ve Edebalı İlköğretim okulunu okullar bölgesine taşıyarak şehrin kargaşasından bu okullar kurtulabilir.Bu problemi çözen bilecikteki ilköğretim okulları problemini çözmüş olur.
Tarih : 16.03.2011 13:24:00


ÜYE OLMAYANLARDA YORUM YAZABİLİRLER!!
 

Kullanici adı

:


Kodlar , Duygular (Smile'ler)

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan
HABER11 hiçbir şekilde sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Tüm Yasal Yükümlülükler yorum sahibine aittir.

Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Güvenlik : 760390             
Güvenlik : 
Hatırla :   

  
Her Hakkı Saklıdır. Site İçindeki Haber ve Resimler İzinsiz ve link vermeden yayınlanamaz.
Web Tasarım: Celal BIRADLI
Bu sayfa: 0,05 saniyede yorumlandı.