-
               
  v   Yazılar
  v   İlanlar
  v   Künye
Ar�ivde Haber Ara

 Ar�ivde Haber Ara:

 
BU YILIN EN ANLAMLI İFTARI
  Haberler || Haberler
   BU YILIN EN ANLAMLI İFTARIBU YILIN EN ANLAMLI İFTARI

     Çömlekçi Salim Yaşar, ilkokul çocuklarına iftar verdi. Bilecik'te bir ilke imza atan Salim Usta, yılın en anlamlı iftarını vermiş oldu. 
     Bilecik'in en meşhur isimlerinden Çömlekçi Salim Usta, bu yıla damgasını vuran ramazan etkinliğine imza attı ve ilkokul çocuklarına iftar verdi.  Pazaryeri'nde okul bahçesinde düzenlenen iftara 200 kişinin gelmesi planlanırken yaklaşık 300 kişi geldi. Çoğunluğunu ilkokul öğrencilerinin oluşturduğu iftar yemeğine ilgi büyüktü. İlkokul 1. ve 2. sınıfa giden öğrencilerinin velileri ile katıldığı iftar Bilecik'te bir ilk oldu. 
     Son dönemde iftarların moda halini aldığını, ya siyaset yapmak ya da reklam yapmak için iftar verilmeye başlandığını vurgulayan Salim Usta, Ramazanın ruhunun yozlaştırıldığına dikkat çekerek; "Ramazan ayı, kardeşlik ayı. Ramazan ayı, tokun açın halinden anlamasının ayı. Ramazan ayı sadece bedenin değil ruhun da terbiye edilmesinin ayı. Ama son dönemde görüyoruz ki, Ramazan ayı gösteriş ayı, siyaset ayı, rant ayına dönüşmüş. Ramazan ayının da içi boşaltılıyor. Bu beni rahatsız ediyordu. Ben de, hem geleceğin teminatı olan çocuklarımıza Ramazan kültürünü aşılamak, çocuklarımızın değerli olduğunu göstermek ve onlarda iftar kültürü oluşturmak için, ilkokul çocuklarına iftar verdim. Allah kabul etsin. Beni kırmayıp gelen yüzlerce çocuğumuza teşekkür ediyor ve alınlarından öpüyorum" dedi.
     Pazaryeri Milli Eğitim Müdürü İbrahim Akpınar, okul yöneticileri ve öğretmenlerin de katıldığı iftar programına katılan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

BU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Gmail WhatsApp


[ Ekleyen  (bilecik) | 17.06.2016 02:36:30 ]
            Oy : 2-Puan : 2Son 5 Yorum

Henüz Yorum Yazılmamış.
Siz bir tane yazın..

ÜYE OLMAYANLARDA YORUM YAZABİLİRLER!!
 

Kullanici adı

:


Kodlar , Duygular (Smile'ler)

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan
HABER11 hiçbir şekilde sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Tüm Yasal Yükümlülükler yorum sahibine aittir.

Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Güvenlik : 758753             
Güvenlik : 
Hatırla :   

  
Her Hakkı Saklıdır. Site İçindeki Haber ve Resimler İzinsiz ve link vermeden yayınlanamaz.
Web Tasarım: Celal BIRADLI
Bu sayfa: 0,03 saniyede yorumlandı.