-
               
  v   Yazılar
  v   İlanlar
  v   Künye
Ar�ivde Haber Ara

 Ar�ivde Haber Ara:

 
ÖĞRENCİLER 'KÖYÜNÜ YAŞAT' DİYOR..
  Haberler || Haberler
   ÖĞRENCİLER 'KÖYÜNÜ YAŞAT' DİYOR..ÖĞRENCİLER 'KÖYÜNÜ YAŞAT' DİYOR.. 

     Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Gölpazarı Belediyesi, Türkiye'nin en önemli projelerinden birisini gerçekleştiriyor. Proje sayesinde Öğrenciler, okulda öğrendikleri teorik bilgileri, doğal ortamda uygulama imkanı bulurken, aynı zamanda bir köye de hayat veriyorlar. Türkiye'de ilk olan proje, tüm ülkeye ve köylere örnek olacak nitelikte. 
     Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Gölpazarı Belediyesi ortaklığında düzenlenen Köyünü Yaşat Projesi Yaz Atölyeleri bu yıl da mimarlık ve tasarım alanlarından öğrenci ve akademisyenlere ev sahipliği yapıyor. 
     Bu sene Haziran-Ağustos ayları arasında gerçekleştirilen atölyelerde farklı üniversitelerden öğrenciler, yeni binaların yapılma ihtiyacına alternatif olarak mevcut kırsal alanların yenidendeğerlendirilmesi konusunu yalnızca mimari değil birçok sanat dalı ile bütünleşik bir şekilde kırsal alanlara örnek teşkil edecek bir uygulamada gerçekleştiriyor.Öğrenciler köyde bulundukları sürede birçok farklı deneyimler yaşamakta, tasarımsal farklılıklarını da köye yansıtarak hem köylüye hem de ilçedeki insanların hayatında yer bulmaktadırlar.
     Öğrenciler gerçek bir inşaatın içinde akademisyenler ve ustalarla birlikte teorik ve pratik bilgileri harmanlayarak, gelecekte yönetici konumunda bulunacakları bu ortamda en temelden başlayarak meslek hayatlarında deneyim kazanıyorlar. Ayrıca gün içindeki şantiye saatlerinin ardından ilçede insanların ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen konular hakkında projeler tasarlayıp, kırsal alanların gelişmesi için çalışıyorlar.
     Köyünü Yaşat Projesi Yaz Atölyeleri ile gerçekleştirilen pilot uygulamanın ileride kırsal alanların yeniden düzenlenmesi ve rehabilitasyonu konularında örnek teşkil etmesi amaçlanmaktadır.

İşte muhteşem projeden güzel görüntüler...


Haberin fotoğrafları için tıklayınBU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Gmail WhatsApp


[ Ekleyen  (bilecik) | 19.08.2016 08:57:34 ]
            Oy : 6-Puan : 9Son 5 Yorum

Henüz Yorum Yazılmamış.
Siz bir tane yazın..

ÜYE OLMAYANLARDA YORUM YAZABİLİRLER!!
 

Kullanici adı

:


Kodlar , Duygular (Smile'ler)

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan
HABER11 hiçbir şekilde sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Tüm Yasal Yükümlülükler yorum sahibine aittir.

Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Güvenlik : 534388             
Güvenlik : 
Hatırla :   

  
Her Hakkı Saklıdır. Site İçindeki Haber ve Resimler İzinsiz ve link vermeden yayınlanamaz.
Web Tasarım: Celal BIRADLI
Bu sayfa: 0,02 saniyede yorumlandı.