-
               
  v   Yazılar
  v   İlanlar
  v   Künye
Ar�ivde Haber Ara

 Ar�ivde Haber Ara:

 
KURBAN VEKALETİNİZLE TÜM YIL BAYRAM OLACAK
  Haberler || Güncel
   KURBAN VEKALETİNİZLE TÜM YIL BAYRAM OLACAKKURBAN VEKALETİNİZLE TÜM YIL BAYRAM OLACAK
 
     2007 yılından beri Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Vekaletinizle Tüm Yıl Bayram” sloganıyla sesleniyor.
     Türk Kızılay Bilecik Şube Başkanı Selami ÇINAR, yaptığı açıklamada,Türk Kızılayı’nın artık geleneksel hale gelen Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası 2016 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban döneminde değil, yıl boyu ete kavuşacak.
     Amacına Uygun Kuralına Uygun
     Türk Kızılayı’nın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu’nun modern kombinalarında vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek.
     Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kurban döneminin ardından Türk Kızılayı, her vekalet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bir kutu kavurma konservesi ve süreci anlatan bir DVD gönderecek.
     İyilik Sınır Tanımıyor
     Türk Kızılayı ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Bangladeş, Pakistan, Kırgızistan, Filistin, Suriye, Etiyopya, Somali, Senegal, Nijer, Moritanya, Çad ve Orta Afrika’daki ihtiyaç sahipleri için de Türk Kızılayı’na kurban vekaletlerini verebilecek.
     168 Çağrı Merkezinden 7/24 Bağış
     Hayırseverler, yurt içi 1 hisse kurban vekalet bedeli olarak 740 TL öderken, yurt dışı kurban vekalet bedeli için de 475 TL ödenecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar; Türk Kızılayı Bilecik Şubesi (Adres: Cumhuriyet Mah Kırkalr Sok Kızılay cad no:6  / Tel : 0228 212 22 20 )Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını,PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını,168 ücretsiz çağrı merkezini vewww.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler.
     Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekalet sahipleri, 4 taksit imkanından da yararlanabilecekler.

BU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Gmail WhatsApp


[ Ekleyen  (bilecik) | 25.08.2016 08:11:08 ]
            Oy : 2-Puan : 2Son 5 Yorum

Henüz Yorum Yazılmamış.
Siz bir tane yazın..

ÜYE OLMAYANLARDA YORUM YAZABİLİRLER!!
 

Kullanici adı

:


Kodlar , Duygular (Smile'ler)

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan
HABER11 hiçbir şekilde sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Tüm Yasal Yükümlülükler yorum sahibine aittir.

Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Güvenlik : 730676             
Güvenlik : 
Hatırla :   

  
Her Hakkı Saklıdır. Site İçindeki Haber ve Resimler İzinsiz ve link vermeden yayınlanamaz.
Web Tasarım: Celal BIRADLI
Bu sayfa: 0,03 saniyede yorumlandı.