-
               
  v   Yazılar
  v   İlanlar
  v   Künye
Ar�ivde Haber Ara

 Ar�ivde Haber Ara:

 
OSMANELİ'NİN ŞİFALI İÇMECELERİ FAALİYETE GEÇTİ
  Haberler || Haberler
   OSMANELİ'NİN ŞİFALI İÇMECELERİ FAALİYETE GEÇTİOSMANELİ'NİN ŞİFALI İÇMECELERİ FAALİYETE GEÇTİ

     Osmaneli'nin tarihi içmecelerindeki çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı ve faaliyete geçti. Şifalı suların bulunduğu içmeceler, Osmaneli'nin turizmine büyük katkı sağlayacak. Tesise, projenin gerçekleşmesinden büyük emeği olan, Osmanelili İstanbul Üniversitesinin eski Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet'in adı verilirken,  Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ise, Osmaneli, Bilecik ve Türkiye için önemli bir tesisi hizmete sunarak geçirerek ilçe tarihine geçti. 
     Osmaneli ile Adapazarı yolu üzerinde bulunan ve Bilecik'in tek şifalı su kaynağı olan tarihi Osmaneli İçmeceleri, yıllarca harabe kaldıktan sonra nihayet modern bir tesis haline getirildi.
     Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin önderliğinde başlayan proje, aslen Osmanelili olan İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet'in büyük desteği ile hayata geçirildi.
     Çamur havuzundan şifalı su çeşmelerine, misafirhanelerden sosyal alanlara kadar bir çok yatırımın yapıldığı tesis büyük ölçüde tamamlanarak hizmete hazır hale geldi.
     Tesisin Kurban Bayramına yetişeceğini belirten Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve ekibi, gece gündüz projeyi takip ediyor. Şahin, tesisler ilgili verdiği bilgide şöyle dedi: "Tesislerimiz bayrama hazır. değerli yöneticilerimizle gecenin 3'de tesislerde. "TC Osmaneli Pelediyesi Prof Dr Yunus Söylet İçmeler Tesislerimizin" ilk etabını güneş enerjisiyle açtık.Şifalı sularımızdan yararlanan çok kişi olduğunu görmek bizi mutlu ediyor. Her şeyi hazır olan konaklama alanlarında elektrik için TEDAŞ tarafından yapılacak hattı sabırsızlıkla bekliyoruz. Osmaneli sağlık turizminde önemli bir yere sahip. İnşallah yakın bir gelecekte tesislerimiz tamamen açıldığında ilçemiz turizm de bir hedefine daha varmış olacak. Osmaneli hedeflerine birlik ve beraberlik içinde varırken her gecen gün ilgi odağı da olmaya devam ediyor."

BU HABERİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Gmail WhatsApp


[ Ekleyen  (bilecik) | 28.08.2016 22:51:47 ]
            Oy : 2-Puan : 3Son 5 Yorum

Henüz Yorum Yazılmamış.
Siz bir tane yazın..

ÜYE OLMAYANLARDA YORUM YAZABİLİRLER!!
 

Kullanici adı

:


Kodlar , Duygular (Smile'ler)

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan
HABER11 hiçbir şekilde sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. Tüm Yasal Yükümlülükler yorum sahibine aittir.

Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Güvenlik : 897669             
Güvenlik : 
Hatırla :   

  
Her Hakkı Saklıdır. Site İçindeki Haber ve Resimler İzinsiz ve link vermeden yayınlanamaz.
Web Tasarım: Celal BIRADLI
Bu sayfa: 0,03 saniyede yorumlandı.